2 Haziran 2013 Pazar

Yayın Yok....

Kaç gündür zaten yoğunum bilirsiniz de bir de bu kadar şey olurken Türkiyem'de ben diktiğim etekleri yaptığım kolyeleri paylaşmayı reddediyorum... Lütfen kusuruma bakmayın arkadaşlar...
Meydanlarda insanlar haklarını geri isterken ve sürekli biber gazı yerken ben burda yayın paylaşamayacağım... İçim de , eğitimim de el vermiyor buna.  Gerek alanlarda gerek sosyal medyada verdiğim desteği yetersiz bulmam bir yana görmemezlikten gelemiyorum bu yapılanları, yaralananları....
Söylenecek çok şey var elbette ve birçok yerde söylüyorum ama bloğumda susacağım....
YAYIN YOK...
TÜRKİYE DİRENİYOR...

38 yorum:

 1. Bundan bir iki yıl önce günde 10 asker şehit oluyorken bloglarında herkes paylaşımlara devam ediyordu şimdi nedir bu isyan anlamak mümkün değil !!! Kusura bakmayın!!!!!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İsyan değil be tatlım isyan değil, içim elvermiyor benim, herkes başka birşeye inanır ve inandığın şeyin olma olasılığı bile içine telaş düşürür ben içimde bunca düşünce, bunca başka uğraş varken kendime saygımdan, benim gibi düşünenlere saygımdan paylaşamam... Paylaşmam...
   Diğer konu ise bambaşka, her türlü durumda paylaştık üzüntümüzü, yorumlar bıraktık bloglara, hatası varsa onu da söyledim.. Şu anki kararım kendime, kendimden, kendim için...

   Sil
 2. Canım çok haklısın!..........Sevgiler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ... Aynı şeyi hissediyorsak cümlelere gerek yok anlıyoruz birbirimizi zaten değil mi :)

   Sil
 3. aynen sana katılıyorum ve duyarlılığın için çok tebrik ediyorum cnm!!!
  senin gibi bloggerların olduğunu bilmek çok güzel, çünkü bazılarının böyle bir dönemde gerçek ve ''gerici'' görüşlerini, işin iç yüzünü görmüş de olduk yaptıkları postlarla.
  Sevgiler!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Tatlım ben nasıl yayın yok kararı aldıysam onlarda inadına kışkırtıcı yayın kararı almış olabilirler :) Bu benim kendime ve kendim gibilere saygımdan :)

   Sil
 4. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ertuğrul Bey yorumunuzu silmeden önce de görüp okuduğum için silseniz de desteğiniz için teşekkür ediyorum :)

   Sil
 5. Takdir ediyorum seni. Bir şekilde tepki vermeliyiz olanlara ve yapılanlara. Haklı protestona katılıyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ben uyuyan bir gençliğimiz var derken kaç gündür çok gururluyum Aycancım... Hakikaten içim içime sığmıyor, birşey olsun demiyorum ama oldu, gençliğimizi gördüm çok sevindim... :)

   Sil
  2. Ben gençliğimizi yüzyılın buluşuna imza atarken gördüğümde gururlanırdım. Üçüncü dünya ülesiyken biraz dik durabilmiştik dış dünyaya karşı. Ama maksadınız ülkemizin rezil olduğunu görmekse bravo bunu çok güzel başardılar. Başaranlara destek verenler gururlanabilirler artık. Yıkıp yakmak mağara insanlarını işi. Seksen senede yapılamayanları on senede başardılar bunun kıskançlığı olmasın sakın.

   Sil
  3. Ülkemiz asla dış basında rezil oldular diye yayınlanmadı.. Bu bizim dik duruumuzun bu bizim insan olduğumuzun bu bizim istediğimizi nasıl savaşlarda elde ettiysek şimdi de elde edebileceğimizin gösterisi...Yıkıp yakmak mağara adamlarının işi olabilir haklısınız fakat insanlarla iletişim kuramamak sadece bör bör böbürlenen homur homur homurdanan ve kendi bildiğini okuyan bir kişi karşısında yapacak başka yol yoktur belkide. Defalarca denendi konuşmak ama olmadı olamadı oldurulmadı.. Bilemem orasını da bununla gurur duyacağım elbette. Kararlı bir gençli var karşımda.. Zamanında müslümanlığı yayarken de kardeş kardeşle bile savaşmışlardı savaş vardı hatta peygamber efendimiz bile savaştı bizzat öyle değil mi Hatırladığım kadarıyla savaşlarla adı anılan tek peygamberimiz Hz. Muhammeddir... O nedenle eğer sonunda güzel birşey olacaksa savaş mübahtır. Bunu bize müslümanlığın tarihi anlatır. Savaşmasaydı peygamberimiz biraz zor yayılırdı müslümanlık.. Şimdi gurur duymuyor hatta utanıyor olabilrisiniz fakat ileride bu kararlı duruşun ne kadar iyi şeylere vesile olduğunu göreceğiz inşallah... Ben kötü şeyler olsun kavga edelim savaşalım demiyorum asla yanlış anlamayın. Sadece bunların kötü şeyler olduğunu müslümanlığa aykırı olduğunu tek gurur duyulacak şeylerin elimize verilecek sertifika gibi başarılar olduğunu kimse söylemesin.. Ben bununla sonuna kadar gurur duyuyorum ... Keşke daha sakin geçse canlar yanmasa kimse incinmese ama karşılarında hala onları muhatap almayan, hala kaba saba konuşan bir insan var. Taş olsa çatlar Saadet hanım inanın çatlar...
   80 sene öncesi para da imkanlar da internette iletişim de ulaşım da aynı değildi. Sizin seksen sene önce 10 saate yazamayacağınız bir mektubu ben şimdi 8 dakikada yazayım bana da tapınsın insanlar o zaman... Tabiki yapacaklar.. Zamanında millet satsaydı Türkiyenin tüm varlıklarını elinde avucunda olanları belki onlar da bulurdu parayı da yaparlardı birşeyler ama Atatürk orman çiftliğine gözünü dikemeye kadar bile gittiler o kadar cesurlarki kimse birşey demiyor diye.. Benim atalarımdan kalan mirasları 40-50 yıllığına devrettiler biz kurtulduk peki benim kızım doğacak torunlarım için neyi satacağız.. Neyimiz kaldı insanlığımızdan başka ki onlar onu da satmıştır eminim...

   Sil
 6. Haklısın canım. Aynı şeyi bende yaptım. bir s
  re post yayınlamayacağım....

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Benim içim elvermez .. Sonra kimse demesin Şenay sen de birşey dikmiyormusun diye.. Dikmiyorum dikemiyorum heyecandan :)

   Sil
 7. hangi hakkı istiyorlar ben hala anlamış değilim.istiyorlarsa şiddetlemi yakıp yıkmaylamı olmalı.bu zarar onarılırken hepimizin cebinden çıkacak parası.yazık değilmi.polisimize yazık değilmi.terörü protesto için bile bukadar organize olunduğunu hatırlamıyorum.anlayamıyorum....

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Aaaaaa Aysel Hanımcım ne zaman organize olmaya çalıştık da susturulmadık.. Şenliklerimiz iptal edildiiii, kadınlığımıza karışıldııııı, ertesi gün hapımıza kadar... Tecavüz edilince doğur dediler utanmadannnnnnn, tek amaç çocuğun yaşaması mı o çocuğu nasıl verecek anne devlete verse bir türlü vermese hep o olay hatırlanacak babası kim denecek .. Bunlar hazmadilebilir şeyler mi.. Ben kadın olarak hazmademiyorum.. Ben de istemem kürtaj canımı veremem kıyamam ama buna o veya başkası el atmasın,benim yatak odama bu kadar girmesin otursun salonda.. Mutfağıma girmesin banyoma girmesin, komşumun evine girmesin, çocuk odama girmeesin Allah aşkına.. Her yerde o her şeyde o... Afedersiniz ama konuşmak istendiğinde de izin vermedi yıllarca ve içlerinde birikti insanların nasıl hepimiz yaşamışızdır sinir patlaması öyle birşey bu olay da.. Keşke dediğiniz gibi olmasaydı, polisimiz de kötü duruma düşmeseydi ama bu ilk değil polis sürekli cesaret ala ala devam ediyordu dövmelereeeeee, gazlamalaraaaaa.. Hepsi birbirini gaza getirip sertleşebiliyor, her hakkı kendinde buluyor ama gençlik bunu yapamıyor bu da bir çelişki. Yapınca anarşist oluyor marjinal oluyor vallahi gülüyorum ne yapabilirim.... Kendisi diktatör değil beyefendinin, polisler karanfillerle gençleri susturuyor üstlerine pirinç atıyor da genler taşkınlık yapıyor değil mi.. Gençlerin elinde silah yok polisler gici onlarda doğadaki malzemeleri kullanıyorlar haklı olarak napsınlar :) Umarım çok büyümez olaylar umarım herşey güzel olur diyorum ben.. Yoska yazdıkça yazarım haha bakın bende de birikme olmuş patladım patlayacağım :) Ama kimseyi kırmammmm bana kırıcı birşey yapmadıkça :)

   Sil
  2. Herkes farklı düşünebilir. Orada olmayıp görmediğinizi tahmin ediyorum. Oradakileri anlamanız için kendimi anlatayım

   Ben mesela, Ben Allah kavramını kalbimde yaşayanlardanım. Kızım olsa takmak istese kendi seçimi. Kaldıki beni m ailemde ateistte var. Ama ben kuran kurslarında büyüdüm. Ama Aziz Nesin, Uğur Mumcu kitaplarını da okudum. Oğlumuda Kuran kursuna gönderdim. Din dersi 5. Diğer 4 ana dersi ise 4.  Ailemden gördüğümü yapıyorum ona öğretiyorum. Yolunu ise kendi çizecek. 1 mayısa, şehit ailelerinin eylemlerine, Cumhuriyet yürüyüşüne katılırım. İnsanların tepkilerini edeplice belirtmesinin en mantıklı yerinin alanlar olduğuna inanırım. Oğlumuda alıp usulca yürür. Gelirim. Genel olarak böyle yaşıyoruz.

   İlk gün Temizlik yapıp dikiş dikecektim. tel. izliyordum. Eylemciler için tamamen ve kelimesi kelimesine dediklerini aktarıyorum ‘ÖYLEKİ BURADAKİ AĞAÇLARDA BUNLARI SALLANDIRACAKSIN. İNSANLAR ÖLÜYOR PANZENLER İNSANLARI EZİYOR DİYE TWEET ATAN DENSİZLERİ BU TWEETLERE SAHİP ÇIKAN ONLARCA YÜZLERCE FAŞİTTİN DAHİ OLDUĞUNU GÖRÜYORUZ. BİR AVUÇ ÇAPULCU, GÖBEĞİNİ KAŞIYAN ADAM. diyor. Bir başbakan bunu söylüyor. Bunu hep yapıyor. Her konuşmasında saldırıyor. Farklı düşünenleri aşşağılıyor ve bununla gurur duyuyor. Dobralık deniyor. Allah korkusu varsa böyle konuşamaz. Heleki bu senin halkınsa hiç konuşamazsın. Ben sıradan insanım biriyle konuşurken aptal manyak demeyi bile ayıp sayarım. Hakkım yok… Aslada olamaz. Erdoğanın konuşmalarına dayanamadım.

   Bu mevkide biri asla ama asla böyle konuşamaz. Daha sakin yatıştırıcı olmalısın. Bu konum bunu taşır. Abdullah Gül gibi, Arınç gibi saygı duyulmalılar. Dikkat edersen o kadar hakaret et yiyenlerden biriyim ama tek bir hakaret cümlesi yok yazımda.

   Bu eylem halkın eylemi CHP yada X partinin değil. Sadece HALKIN EYLEMİ… Ordaydım taksimde, kartalda, Uğurmumcuda heryerdeydim. Gördüğümü görmeni isterdim. İnsanlar pijamalarla, çocuklarıyla, eşleriyle, sevgilisiyle… . Lümpeni, motorcusu, iş sahibi, ev kadını, öğrenci, genci, yaşlısı her kesimi bir araya getirmişti. Sadece yürüyor. Biz de varız diyorlar. Bu tepkiydi. 1 mayıslara, cumhuriyet mitingine giderim her zaman ama ilk defa bu kadar örgütsüz olarak bu kadar farklı insanın bir araya geldiğini gördüm. İstesen birleştiremzsin. Ve çoğu ilk defa bir yürüyüşte. En fazla 3-5 kişi birbirini tanıyordu. Buna çok şaşırdım. Bende sordum niye hepsi şimdi birlikteler diye. Çünkü onlar halk ve tepki gösteriyorlar. İnsanlar bundan sıkıldı. Bu öfke Erdoğanla oluştu. Her açıklamasında ayrı bir hakaret vardı. Ben %50 yim bu hakkı bana seçenler verdi. Açıkça söylüyor diğer %50 Çapulcu oluyor.

   Olamaz dedim. Gitmeliyim. O insanları destekliyorsam orada olmalıyım. Hazırlanıp oğluma yemeğini yedirdik. Oğlumu tanıdığa emanet ettim. Ayrılırken ‘Anneciğim, olurda bir iki gün gelemezsek sakın endişelenme. İyiyizdir. Çantana haftalık harçlığını ve evin anahtarını koydu. Teyzen seninle ilgilenir, okula gidersin’ dedim.
   Oğlum; ‘Tamam anne. Dikkat edin. Kafanız yerinde gelin’ dedi.
   Ona sarıldım, kokladım. Merak etme muhakkak döneceğiz. Seni asla yalnız bırakmayız dedim.
   Ve oraya gidenler benim gibi evdeki rahat koltuğunu bırakıp inancı için oraya gidiyor. Siciline işleneceğini bile bile, evde bekleyeni olduğunu bilerek göz altına alınmayı, yaralanabileceğini, ölebileceğini bile bile. Ben ocağı kapatıp gittim. Oğluma yemeğini verip öpüp koklayıp gittim. Oradakiler benim gibiydi….
   İnan bana benden ne kadar provakatör olursa oradakilerde o kadar provakatördü.

   Sil
  3. bu sabah haberlerde izledim zannedersem ankarada idi.ambulans olay yerine geliyor.izin verilmiyor tartaklanıyor.içindeki görevli ısrarla lütfen müsade edin sizin arkadaşlarınız için gidiyoruz diye tekrar tekrar anons ediyor.ambulansın arka camı kırılmış ve içeri bakmaya çalışıyorlar ve en sonunda görevli bırakın geçelim içerde polis yok diyor(ambulansda yaralı bir polis olduğu düşünülüyor)ya olsaydı napacaklardı.yaralı polisimizi?
   ben insan ayırmam din ırk farketmez.şiddetin her türlüsüne karşıyım.
   bdpli milletvekili doğudaki terörü yönetip evlatlarımızın canına kıyıyor.yıllardır doğudaki caddeleri sokakları yakıp yıkıyor ama ağaçları ve parkı korumak için dozerin önüne geçiyor.samimimi sizce?
   bana enteresan gelen yazı yazan arkadaşların hiç birinin bu konulara girmemesi.okuduğum yazılarda destek gördüm.birisindede yazıktır böyle olmaz denmemiş. devletimizin polisine yapılan bu karalamaya onay vermem mümkün değil.

   Sil
  4. Sevgili suhuba inanın yazınızın sonunda ağladım o kadar güzel ifade etmişsinizki... Evet insanlar çocuklarına öpüp döneceklerine söz vererek çıkıyorlar evden çünkü sanki düşmanları var karşılarında... Bunu yıllardır yaptıkları için insanlar şu anda dışarıdalar bunu anlamadılar.. Tek bir ağaç tek bir alkol tek bir kürtaj sorunu değil. Herkesin elinde cebinde yatağında bunların elleri. Ve herkesin bir şekilde canına özgürlüğüne kastediyorlar ve yeter diyor insanlar.. Daha önce de dediler yeter diye ama yine dinlenilmediler çünkü onlar diğer % 50 nin seçtikleriydi ve bugün hala benim evde zorla tuttuğum % 50 var diyor. Bir yatıştırıcı konuşması yok. Oranın tarihçesinden bahsediyor topçu kışlawsı diyor.. Eğitimde neler neler yaptık diyor.. Ya yaparken yıktıkların bunları neden söylemiyorsun demiyor kimse diyemiyor. Çünkü soranlara bile cevaplarıyla dövüyor adeta.. Başbakanya herşeyi bilir ya tek söz hakkı onda ya.. Onlara mı soracağım diyor.. Bakış açısı bu.. Bu herkesi kızdırır herkesi kızdırmalı ne demek böyle birşey olabilir mi demeli herkes.. Bu chp li mhp li akpli olmakla değil insan olmakla azcık kendini karşındakinin yerine koymakla alakalı...
   Bende yıllarca kuran kursuna gittim, yazlarım oralarda geçti hiç tatillere gitmedim ailemle çünkü kurslarım vardı. Kuranı nasıl namaz kılınacağını falan öğrenmem gerekiyordu. Annem babam hacı benim de... Ben de kendi yolumu seçtim.. Bana asla bir tek zorlama dahi yapmadılar. Anlattılar herşeyi güzelce görevlerini yerine getirdiler fakat olmuyor kardeşim bazı kurallarını beğenmiyorum, her müslümanın diyeni her hocayı sevip saymam da beklenmesin. Ben her bilim adamını da sevmem. Bana ters geliyorsa mantıksız ise anlayamıyorsam ne kadar dinleyip okusam da sevemem... Onun için savunduğum yanlarıyla kızdığım yanlarıyla birlikte müslümanım ama bunun müslümanlıkla ya da ateist olmakla, marjinal olmakla alakası yok. Orda gazi amcalarımız da vardı, pijamalı dayılarımızda, ev hanımı teyzelerimizde, aczacılarımız da iş adamları da... Bu halkın bıkkınlık belirtisidir... Bıktık kaba saba cevaplardan, bıktık her cümlesini yüzünde pis bir sırıtışla bitirmesinden ve sürekli dayak atar gibi cevap vermesinden. Bıktık konuşamamaktan. Bıktık her hareketimizin CHP ye bağlanmasından.. Ben AKP den sonuna kadar nefret ediyorum ama CHP de değil istediğim. Asla istemem. Kime oy versem diye düşünsem lanet olsun yok kimse.. Tek bir adam yok halkını düşünen. Buna isyan ediyor da halk olarak direniyorlar.. Onun için kırılan iki duvar, yıkılan bariyerler bunlar önemli değil o başbakanımız yıllardır o atıfta bulunduğu diğer %50 nin kalbini kafasını gözünü kırıp duruyor.. Kırılan fiziksel malzemeler düzelir de bunları kim nasıl düzeltecek... Bunun vebalini nasıl verecek.. Öteki dünyada değil bu dünyada versin de göreyim çünkü onunla birlikte aynı cehennemde olmam ben evet ben de gderim cehenneme ama o dibinde olacaktır ben biraz daha üst katlarda olacağım ondan adım kadar eminim... Kimse iyi bir insan olduğuna inandırmasın kendini . Başta yalancının teki yalan müslümanlıkta yok benim bildiğim. Bundan 8 yıl önce söylediklerimi yalan şimdi söyledikleri mi yalan bilmem ama bir şekilde yalancı kendisi... Uzak dursun evimden ailmeden yatağımdan güzel insanlarımdan, marjinallerimden, çapulcularımdan.. Yeter isyan bunlara yoksa azcık çözüm yolu önerse amenna.. Hala saygısız hala ben bildimci kendisi... Bu verilen zararlar da ondan sebep bilesiniz... O başbakanımız bir sözüyle binalar yıkılıp yenileri yapılıyor ve paralar harcanıyor ise, söylemediği bir özürle de bu kadar zararın altına elini koyacak kusura kalmasın.. Güzel şeyleri sahiplenmesi kolay ben yaptım ben yaptım diye. Ama bu da onun eseri... dışarıdaki kimsenin değil...

   Sil
  5. Yooo onlar kesinlikle samimi olamaz boşverin onları.. Onlar siyasiler yani yalan söyleyebildikleri sürece ordalar bu 1+1 = 2 kadar doğru.. O nedenle onların Allah bir dedikleri dışınd abirşeye asla inanmıyorum boşverin siz onları..
   Sizin dediğinize de katılıyorum artık olaylar çığrından çıkma noktasında. Fakat bunu büyüklerimiz olarak görmeli bu olayın gideceği yerleri bilmeliler çünkü onların tecrübesi var onlar emniyetle çalışıyor doğru bilgileri alıyorlar.. Eğer bunlar doğruysa nedir hala aynı tutum onu anlamıyorum.. Barışçıl bir tutum yerine hala dışarı çıkmayı bekleyen zor tuttuğumuz bir % 50 var diyor başbakanımız diktatörümüz.. İnanabiliyor muusnuz.. Bir sözümüzle üzerinize salarım diyor. Ne bizi insan yerine koyuyor ne onları. Onlar emrini bekleyen kuklalar bizler sokaklardakiler basit boşuna konuşan zavallı insanlar.. Bu anlaşılır değil. Zaten insanların sokakta olma nedenleri de tam olarak bu.. Gerilim artarak devam edecek korkarım. Hakikaten korkarım.. Böyle birşeyi kimse istemez ama bazı şeyler zamanla gelişir. Orda kimbilir kaç fişek yediler kim bilir kaç arkadaşları içerde hastanede orda burda kimbilir onlarda aynı acıyı yaşasın istiyorlardır.. Onların ordaki pisikolojilerini inanın bilemiyorum kendimi onların yerine dahi koyamıyorum ama bu böyle çözülmez. Hala ordaki insanlara köpek muamelesi yaparak siz hatalısınız diyerek olmaz anladığım bu.. Allah sonunu hayır etsin..

   Sil
 8. yorumları okuyorum, farklı mecralardan takip ediyorum da bazıları iki ağaç için diyor, daha önce neredeydiniz diyor sapla samanı karıştırıyor insanlar. başlangıçta evet iki ağaç için direnen parkta kitap okuyan, kamp kuran, müzik yapan bir avuç insan vardı ama o bir avuç insana karşı panzerler dikilince su ile gaz ile müdahale edilince başladı hareket organize olmadan hiç bir partinin, siyasi düşüncenin, zümrenin, sıfatın ardına sığınmadan sadece insan olduğu için. iki ağaç için diyerek binlerce insana yapılan bu zulüm mazur gösterilemez çok haklısın şenaycığım elimizden hiç bir şey gelmiyor belki ama kolye küpe yayınlayıp hiç bir şey olmamış gibi davranmamızda mümkün değil

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İster istemez geriliyor insanlaar Goncacım.. Burda blogda bile güzelce düşüncelerini anlatan da oldu saygıyla cevap verdik birbirimize ama saygısızlar arttıkça insan hakaret yediikçe sinirleniyor. Orda insanlar sürekli darp ediliyor gaz yiyorlar aşırılığa gidilmesi o kadar kaçınılmazki... Onun için orda yaşamadan onlar gibi hissetmeden kimse ben yapmam demesin boş konuşmasın...

   Sil
 9. Acaba bu kadar şiddet uygulanmasaydı o insanlar da polise saldırırmıydı ? Etkiye tepki meselesi. Hala onu savunanlar varsa hiç bişey düzelmez. Herkes aynı fikirde olmayabilir illaki. Herşeye referandum varda bu olaya niye yok? Niye hiç bize sorulmuyor ne istediğimiz? Geleceğe ne bırakacak bu insanlar? Bu olaylar 10 yılın birikimi. Ayrıca dış basında rezil olduğumuz falan yok. Onlar uyuyan Türkler uyandı diye başlık atıyor. Tüm dünya bu tepkiyi ayakta alkışlıyor. Biz ailece eylemdeyiz. Tüm İzmir ayakta nede olsa Yunan tohumuyuz. Silkelenmemizin vakti gelmişti şimdi üzerimizdeki sıkıntıyı silkeliyoruz :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. tatlım olayları savunmak onlara inanmak bir yana bir de hakaret ediyorlar.. Ne teşhirciliğim kaldı ne dış mihrap yanlılığım varsın olsun çamur atsın izini silerim ben .. Terbiyesizler..

   Sil
 10. Senay'cim merhyaba.. BEn yurt disinda yasdigim icin olaylarin merkezinden degil de genelinden bakiyorum.. Siddet, yagmalamalar vandalism, kabul edilir seyler degil.. Yani sapla samani ayirmak lazim. Insanlar oraya niye yurudu. Basbakan'a tepkilerinden mi, yasklamalarindan mi yoksa Gezi parki icin mi. Yoksa hepsi mi? Dunya'da bu tip ayaklanmalar asagi tabir edilen kesimde olurken bizde ust tabaka da olmasi da cok ilginc. Ben gezi parkinin dunya standartlarinda guzel bir yer olarak yapilmasi taraftariyim.. Univeriste yillarimda hep taksim ve cevresinde gecti bu arada..Ne bir bina ne kisla yapilmasin. Ama bunlardan yola cikarak polisi rencide et ortaligi savas alanina cevir karsiyim.. Su hale baksana insanlar baris icinde yasayabilecekken kesimlere ayriliyor.. Bunu kim yaparsa kabul edilir degil..

  Gelecekten basederken ister insanlar kabul etsin ister etmesin Turkiyede yapilan hamleler ilerleme acisindan cok onemli. Eskiden Turkiyeye gelince ucuncu dunya ulkesine geliyorduk artik gelmiyorum. HEr sene her yeri cok farkli buluyorum... Yasamadigim icin de yok su oldu bu oldu onu bilemem.. YAbanci arabaya binmeyen cevremde kisi kalmadi herkes dun uc kurusa metelik atarken simdi hepsi cocuklarini istanbulun en pahali ozel okullarina gonderiyorlar... Yozlasmaktan kousursan eger sadece bunu hukumete baglamamak lazim internet zaten bana gore internet en buyuk etken.... Aslinda yazmayacaktim ama yazayim dedim.. Saglicakla kal.. Sevgilerimle OZlem

  Not: YA su tum dunya bu tepkiyi ayakta alkisliyor diyen arkadas okur mu bilmem. KImse bizim iyilimiz icin ayakta alkislamaz. Turkiye karissin sussun ekonomisi bozuk olsun pasif olsun birbirimize girelim teror haberleri gelsin bunun derdindedirler. Kimin umurunda.. BAsimiza bir sey gelince umurlarindaymis gibi davranirlar sadece.. Bazi arkadaslar face'ten ingilizce yayinliyorlar mesajlarini herkes duysun.. Ne olacak yani herkes duyacak turist gelmeyecek kredilerimiz dusecek.. YAaa hangi vatan evladi bunu ister benim aklim hafsalam almiyor.. Adamin biri birde sunu demis " Aya bile gitseniz-yani hukumet- yine de sizi istemiyoruz diye.. Bu neyin kini boyle inan ben anlamiyorum...Zaman birlik zamanidir... RTE de oyle konusmalidir..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ahhhh Özlemcim ahhhh...
   Sana bir hikaye anlatayım ve ordan özetleyeyim istersen... Klasik bir kurbağa pişirme hikayesi vardır. Eğer kurbağayı kaynamış suyun içine atarsan pişirmek için kurbağa "Ne oluyor Laaayyynnn" deyip çıkıverir dışarı pişiremezsin... Fakat akıllılık edip deeeeeeee soğuk suyun içine koyar ve altındaki ateşi yavaşşşşşşşça açarsan su ısındıkça kurbağa anlamaz ve mayışaaaa mayışa pişer, su kaynamaya yakın da mayışmış olacağı için artık geçmiş olsun diyebilirsin kurbağaya....
   Bu hükümette kurbağa yerine koydu bizi yavaaaaşşşş yavaş diretti herşeyi yavaaaşşşş yavaşşş çaldı elimizden özgürlüklerimizi ve bazen bazı kurbağalar uyanmaya çalışsa da soktu kafalarını tekrar suyun içine susturdu... Fakat bu bir çok kurbağanın kaynamaya başladığını hissetmesidir işte.. Ateşi yakana saldırdı kurbağalar çünkü diğer yananları da kurtarmanın tek yolu ateşi yakanı bulup onu söndürtmekti...
   Bellki yurtdışından yazdığın için bilemiyorsun ama bizim yaşamla ilgili pek çok hakkımıza karıştı. Siz sadece birkaç ay tatil için geldiğinizde göremezsiniz ama biz bunu her işe gittiğimizde sosyal güveniğimizde, emekliliğimizde, çocuğumuzu okutmak istediğimizde, kocamızla yatağa girdiğimizde , mutfakta birşeylere ihtiyacımız olduğunda alışveriş yaparken, ailecek bir yere gezmeye gittiğimizde, maçlarda, doğuda batıda heryerde yaşıyoruz. Ve bir iki ay değil sürekli yaşıyoruz... Onun için ltfen bana turistimiz azalacak deme.. Turist para getirir ama huzuru getiremiyor ne yazıkki ve herşey de para demek değil... O kadar yıl okumuşluğum var o kadar uzmanlığım var fakat kamuda bir iş bulabilmek için onların yandaşı olmadan iş bulamadım Özlemcim.. Bu tüm iktidarlarda aynı elbette ben başkalarıyla kıyaslamıyorum şu anda iktidarı neden kızdığımı anlatıyorum. Başkası da yapacak ve yine kızacağım elbette diğerleri de yapmıştı demesin kimse. Herkesin cehennemi kendine ve şu anı yaşıyoruz hepimiz onun için şu anda kendi özgürlüğüm ve glecekte kızıma sunabileceğim özgürlük önemli bizim için. Bu ülkede artık yaşanmaz diye düşündüğüm anlar bile oldu. Keşke turist olarak gelseydimde turistlerin gördüğü yerlerini görseydim..
   Ayrıca elbette gelişecek ülkem elbette birşeyler yapacaklar bu onların işi.. Hiçbir iş yerinde aferin işini her ay iyi yapıyorsun diye sürekli pohpohlanmazsın kimse söylemez... Yavvvv sen de ne güzelsin teksin nasılda işini yapıyorsun bravo demez çünkü işidir. Bilerek aday oldu bilerek seçildi bilerek maaşını alıp afiyetle yiyor. Beğenmiyorlarsa yol açık yapacak yeni kişiler çıkar.. Kimse kusura kalmasın işini iyi yapıyor diye şimdiye kadar görmezden geldklerimizin birikintisi bu ne yazıkki...
   Yakıp yıkmayı da kimse savunmuyor ama yakıp yıkan da asıl isteği özgürlük ve anlayış olan eylemcilerimiz değil onlar bizi kışkırtmak birbirimize düşürmek isteyenler... Belki sivil polisler belki dış ülkelerden gönderilenler bilemem ama asıl isteği özgürlük olan saygı olan biri zaten başkasına saygısızlık yapmaz.... Ve hala insanlar karşılarında kendilerine ayyaş diyen saygısız çapulcu diyen onları kaale almayan. Sizde kimsiniz diyen bir başbakan buluyorlar... Sen düşün konuş konuş konuş bütün gün kocan dinlemesin seni artık kzıarsın değil mi gün sonunda :) Bence kızarsın.. İnsanlar saygı ister insanlar dinlenmek ister... İşin özü bu.. Lütfen bu taraftan da düşün..

   Sil
 11. sizin sorununuz gezi parkı falan değil tamamen hükümetten kurtulma isteği.HAKLISINIZ ARTIK ÜLKEDE KITLIK YOK PAHALILIK YOK FAKİRLERE YARDIM VAR İNSANLAR ÖZGÜRLEŞTİ DEMOKRASİ İŞLEMEYE BAŞLADI EĞİTİMİN ÖNÜ AÇILDI SAĞLIK SORUNLARI HALLEDİLDİ imf nin kölesi değiliz artık VS.Biz halk olarak sömürülmeye ve köleleşmeye vede başkalarının düşünceleri ile hareket etmeye alıştığımız için aşağılık kompleksi bir hayat tarzı olduğu için bu tür gelişmeler size ve sizin gibi düşünenlere bir kaç beden bol geldi tabiki travma geçiriyorsunuz.sizlere iyilik yptığı için bu hükümet asılmalı tıpkı menderes gibi yada türkiyenin önünü açtığı için özal gibi zehirlenmeli değilmi?erdoğanın diktatörlüğünden öfkesinden dem vuruyorsunuz eğer gerçekten iftira attığınız gibi olsaydı bugün ne sizler ne gazeteciler ve nede taksimdekiler erdoğana ve ailesine hiç kimse küfredemez ve yıkıcı eleştirilerde bulunamazdı.şimdiye kadar kaç kişi düşünce suçundan hapse girdieğer önceki hükümetler olsaydı hepiniz hapsi boylamıştınız.bu yorumu yayınlamayacAĞINI BİLİYORUM AMA OLSUN YALNIZ SEN OKUSAN BİLE KÂFİ.Uzun zamandan beri bloğunu takip ediyordum ama artık bitti aponun resmiyle atatürkün resmi yanyana gösterilen ve tamamen Yahudilerin destek verdiği bu provakatif eylemi destekleyen hiç bir bloğu da takip etmeyeceğim aslında seninde dış mihrak yanlısı olduğunu kıyafetlerinden çok vücudunu daha ziyade bacaklarını teşhir etmenden anlamalıydım erken uyardığın için sağol

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ÖNCELİKLE BEN HER YORUMUMU YAYINLADIM KENDİ DÜŞÜNCELERİMİ YAZARKEN SENİN VEYA BAŞKASININ YORUMLARINDAN KORKUP YAYINLAMAM DİYE DÜŞÜNMEDİM BEN BÖYLE BİR İNSANIM. ARKASINDA DURAMAYACAĞIM ŞEYİ SÖYLEMEM ŞEYMACIM :)
   BU TERBİYESİZCE BİTİRDİĞİN TEŞHİRLİ VE İĞRENÇ KONUŞMALARININ ARDINDAN YORUMUNU YAYINLAMAM ELBETTE ŞAŞIRIRSIN AMA BİLKİ BEN ONLARI YAYINLARKEN SENİN SÖYLEDİĞİN İĞRENÇ ŞEYLERİ DÜŞÜNMEDİM ONDAN İÇİM RAHAT.. BEN SOKAKTA NASIL GİYİNİYORSAM ÖYLEYİM VE SANA DA SORMAYACAĞIM NEREMİ GÖSTERECEĞİMİ SAYGISIZLIK EDEMEZSİN, AMA KİŞİ KENDİ GİBİ BİLİRMİŞ KARŞISINDAKİNİ ONDAN İÇİNİN FESATLIĞINI SANA HAVALE EDİYORUM...

   Bu konuyu netleştirdikten sonraaaaaaaa, ben okudum kafi değil herkes görmeli herkesin düşüncesini ayıp birşey söylemiyorsun bu senin düşüncelerin tıpkı benimkiler gibi.. Sadece karşı taraflardayız anladığın gibi...Sen nasıl bloğumu desteklemekten vazgeçtiğini söylüyorsun senin seçimin bu da benim seçimim kardeşim... Canın sağolsun biz burda kıyafetlerimizi dikişimizi hobimizi paylaşıyoruz bazı şeylerin dili dini olmaz, karıştırdığının farkındasındır umarım :) Sen bilirsin siz bilirsiniz ben bilirim nasıl istersen öyle yap....
   Aponun resmini açan adamlarla masaya oturmadı mı senin başbakanın da benim gibi düşünenler apo bayraklılarla eylemdeler diye bize kızıp başbakancığına kucak açabiliyorsun.. Onları tanıyıp adam yerine koyup masaya oturan ççözüm sürecinde onları muhatap alan ve kendi halkını şu anda tanımayan bir başbakana sevgii ve saygılar haklarıma fazla karışma diyen halkına tu kaka haaaaaa...... YOOOOOOKKKKK KARDEŞİMMMMM YANLI DAVRANAMAZSIN... Nasıl sen RTE yi seviyorsun annem babam seviyor diye onlardan nefret etmiyor ve hala seviyorsam APO'yu seviyor diye de o adamları öldüremem herhalde. TIPKI SENİN CANIN RTE N GİBİ... Hiç kimse bana apo falan demesin önce sizin başbakanınız tanıdı onu halkıda ona ayak uyduruyor... orda sokakta insanlar var yalancılar değil elbette onlar öyle yetişmiş onlar için önemlidir o bizim için şahsiyetsiz haysiyetsiz olan adam ama onları da dinlemeden bilemeyiz değil mi bunu başbakan ve tayfası öğretti bize onlarla oturup konuşa konuşa.. Onun içiiiiiiin apo bayrağı açanlarla aynı yerdeydiniz polemiği yapmasın bana kimse. Eğer halk isem ve onlarda halktanız abi biz de savmiyoruz diyorlarsa aynı dili o anda konuşuyoruz demektir. sapla samaı karıştırmayın o ayrı konudur... ama 3-5 aynı cümleyi döndürüp söyleyecekseniz siz bilirsiniz..
   ayrıcaaaaaaaaaaaaaaaaaa elbette hükümet ve diğer herkes işlerini yapacaklar. BUNUN İÇİN PARA ALIYORLAR SÖZ VERDİLER VE YAPACAKLAR. BİRDE ALKIŞLAYACAK MIYIM ONLARI. YANLIŞLARINI SÜREKLİ GÖZRMEZDEN Mİ GELECEĞİM. YOK ÖYLE YAĞMA.. hiçbir hükümete hiçbir ülkede dünyada uzayda olmaz böyle şey... İşini yapıyorsa parasını alıyor da yapıyor babasının hayrına değil. Kendi parasını alıyooor kızı parasını alıyorrr oğlu gemisini alıyoorrr sülalesi parasını alıyor da yapıyor bana lütfen bu polemiklerle gelmeyin...
   bU ARADA imfNİN KÖLESİ DEĞİLİZ STANDART KALIPTAKİ CİMLENİZİN ALTINI OKYUP İYİ ÖĞRENİN Kİ imf DEN ALINAN PARALARI ÖDEMEK İÇİN BAŞKA BİR YERDEN PARA ALDIK DA ÖDEDİK. ÜLKEDEKİ HERŞEYİ SATTI DA ÖDEDİK... ŞU ANDA ÇOCUKLARIMIZIN ÇOCUKLARININ BİLE DEĞİL ETRAFTA GÖRDÜĞÜNÜZ ŞEYLER NEREDEYSE. YAKINDA BİZİ DE SATMASINLAR DİYE SOKAKLARDA İNSANLAR... şimdide yeni bir yasayla denizlemiizi ormanlarımızı yabancılara sattılar mahvettirecekler.. Siz hala apo bayrağı diyorsunuz burda tüm Türkiyenin geleceğinden bahsediyoruz eyyyyyy hanım efendi... Fakat böyle konuyu bacaklarımla kapatan bir insanın bunları anlayabileceğini sanmam...
   Bu arada bana her türlü güzel yorumu yazıyordun da düşüncelerimi görünce mi koydu kardeşim. Koyyaaaaaaarrrrbir tokat gibi koyar böyle doğrular...

   Sil
  2. her şeyi ne kadar eksik okuyor ve yorumluyorsunuz,"kürtaj yasak" tek algıladığınız cümle bu ,hangi durumlarda neden yasak okumak yerine anlatılanları,abartılanları ve efsaneleştirdiklerinizi dinliyorsunuz.özgürlük ve barış dendiğinde mangalda kor bırakmayan sizler başkalarının özgürlüğüne tahammülünüz yok ,bu dünyada bir tek siz yaşamıyorsunuz,TÜRKAN SAYLANIN Dediği gibi siz ASIL değilsiniz bu dünyada, herkes yaşıyor ve özgürlük herkese KİMSE ASIL DEĞİL! KİMSE ÖZEL DE DEĞİL! BELKİ TUHAF GELECEK AMA BU DÜNYA İÇİN HEPİMİZ HERHANGİ BİRİYİZ..

   Sil
  3. Aynen öyle bu dünya için hepimiz herhangi biriyiz Gülsüm hanımcım... Onun için hrhangi birinin düşüncelerine saygı duymanın önemli olmadığını düşünebilirsiniz ama ben sizin düşüncelerinize saygı duyuyorum çünkü asıl herhangi birine saygı duyarak başlayacak herşey...

   Sil
 12. Hey guzel ulkemin guzel basbakani bu insalara hic bisey degmez senin kiymetini bilmezler ne yaparsan yap illa bisey bulurlar nankorler cunku senin uzulmen bizide uzer seni cumhurbaskani makaminda gormek istiyorum kafan rahat olur hic olmazsa bu nankorlerle ugrasmazsan hic olmazsa

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kardelen Hanım küfür ve kışkırtıcı sözler içeren yorumlarınızı yayınlamadım. Terbiyesiz cümleleriniz size aittir sizde kalmalı benim bloğumda değil. Ya da açarsınız kendinize bir blog ordan yayınlarsınız iğrenç cümlelerinizi... Onun dışında siz bencede evde oturun sakın dışarı çıkmayın protesto veya başka birşeye.. Sizin gibiler bizimle çııp yakıp yıktılar biz değildik o, siz zihniyetli insanlardı. bizimkiler sadece özgürlüklerini haklarını istediler ve ortalığı bile tezmizlediler boyadılar.. SİZ SAKIN ÇIKMAYIN DIŞARI...

   Sil
 13. öfff amma sabırlıymışsın Şenay!tek tek cevap yazmışsın ya inanmıyorum.. kasıldım resmen okurken. canını sıkma bence güzel vaktini da bunlara harcama! anlayamazlar çünkü onlarda bu ruh yok.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Vallahi üşenmedim canım ya... Durduramıyorum kendimi gerçekten... İçimdekileri söyleyemezsem rahat edemiyrum uyuyamazdım vallahi :) Haklısın aslında da benim derdim onların düşüncelerini değiştirmek değil de daha ziyade körü körüne inandıkları ve körü körüne yaptıkları haksız eleştirilere karşılık vermekti sadece.. Kendimi anlatmaya alıştım anlayacağın :)

   Sil
 14. Şenay'ciğım,

  Seni zaten seviyordum, bir daha gözüme girdin. Çok emek vermişin yorumlarla uğraşırken, ellerine gönlüne sağlık.

  Nankörlükle itham ediyorlar bizleri; Yapılan iyi işleri elbette görüyor ve takdir ediyoruz ama bunların bir lütuf olarak yapıldığını algılamak yanlış, bu makama gelen her kimsenin yapması gereken işler bunlar. Yıllarca koalisyonlardaki partiler uzlaşıp ülkemize yaraşır işler yapamadılar diye oy verdik tek başına iktidar yaptık. İktidarın gücüyle, bütün imkanlarıyla Allah için çalıştılar, iyi işler de yaptılar.

  Ama bu sefer ne oldu, yetkiyi aldım diye her şeyimize karışmaya başladılar.İktidar, devlet işleriyle meşgul olmalı, bizim aile hayatımıza müdahale hakkı yoktur. Yetki verdiysek, görevini yapsınlar diye verdik, bizi robot haline getirsinler diye değil. Annemiz babamız bile kaç çocuk yapacağımıza, sezaryen olup olmayacağımıza karışmıyorlar.

  80 yılda yapılmayanları yaptı diyorlar; Her ne yaptıysalar, 80 yılda yapılanları yabancılara sattılar, onların parasıyla yaptılar. Yer altı yer üstü değerli neyimiz varsa sattılar ve satmaya devam ediyorlar. Satacak şey kalmayınca ne olacak ? Yeni sanayi, üretim yeri açılmıyor, domates, salatalık dışında bir ihracatımız yok. Cep telefonu bile yapamıyoruz, şekeri, canlı hayvanı, samanı bile hep dışarıdan satın alıyoruz.

  Varsa yoksa rant, İstanbul'da sahillerde her yere inşaat yapıp satmak dışında ne yapılıyor ? Kendisi belediye başkanı iken " İstanbul'a 3. köprü cinayettir" diyen, şimdi övüne övüne kendisi yapıyor. Her yer beton, bırak yeşil alanı, depremde sığınacak boşluk bırakmıyorlar. Herkese bir alışveriş hastalığı aşılanıyor, herkes AVM lerde kredi kartları ile harcıyor, kredi ile ev araba alıyor, herkes borçlu. Gazeteler, televizyonlar, cemaatler el birliği ile insanların beyinlerini yıkıyor.

  Satacak bir şey kalmadığı zaman, değirmenin suyu bittiğinde ne olacak ? Çocuklarımız, o güzel otobanlarda gidebilmek için benzin parası bulamayacaklar. Kendi vatanımızda bir nevi kiracı durumuna düşecekler.


  İMF ye borcumuzu bitirmişler. Evet, devletin borcu yer değiştirdi, şimdi bir dünya şirket bu borçların altına girdi.

  İstişare edeceğine "Her şeyi ben bilirim, en iyisini ben yaparım, hatta ne istersem onu yaparım." zihniyetiyle çok büyük ve geri dönüşü olmayan hatalar yapılıyor. Etrafındakiler ise uyaracakları, bilgilendirecekleri yerde " En büyük sensin " diyerek iyice gaza getiriyorlar. Hep özendikleri padişahlara bile " Padişahım senden büyük Allah var" deyip uyarıyorlarmış.

  Burada birçok çevrede çok sevilmesine karşın, yurt dışında padişahlığa özenen megaloman olarak tanınıyor. Bir Hadis-i şerifte Hz. Muhammed (S.A.V.) buyuruyor ki :
  "Ahir zamanda dünya menfaati için dini alet eden riyakârlar çıkar. Sözleri baldan tatlıdır. Bunlar kuzu postuna bürünmüş birer kurttur." [Tirmizi]

  Hepimiz için birlik beraberlik saygı sevgi anlayış diliyorum. Hepimiz aynı gemideyiz, batarsak hep beraber batarız.

  Kucak dolusu sevgilerimle  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Ay ağzını seveyim be Nowacım.....
   Herşeyin özü bu hepimiz aynı gemideyiz neden gemimize delik açsın o gencecik insanlar Allah aşkına.. Kendilerinin de batacağnı bile bile yapaca kadar gözü kör değiller. Hepsi eğitimli, akıllı aklı başında insanlar.. Orda olanlara bakacağımıza bizim bakmamız gereken onlar neden oradalar haklılar mı acaba diye bir kendimize sormak.. Allah bu aklı bize hayvandan ayrılalım diye vermiş özel kılmış. Düşünmez isek o verdiği akılla ne işe yarayacak bu özellik soruyorum.. Biz düşün ya azcık yandaş olmayan kanalalrdan da izle azcık başka bir kitap da oku. Azcık insan içine çık ne diyorlar dinle... 80 yılda yapılamayanı 10 yılda yaptılar ne demek bir düşün :) Ne kadar komik bir cümle kurduğunu anlarsın o zaman diyorum ohoooo eski hükümetlerin yaptıklarını ben yapmışım onları savunuyormuşum gibi demediklerini bırakmadılar.. Biz kimsenin tarafında değiliz biz insanlık tarafındayız. Birlikte yaşamaktan yanayız inanın diyoruz gördük sizin birliktelik anlayışınızı diyorlar :) Eski yaşanmışlıkların hesabını o sokakta haklarını isteyen sizin için de... Altını çizerek söylüyorum sizin için de size rağmen savunan o gençlerin tek suçu erken ayılmaları. Elbet herkes bir gün ayılacak diyorum herkese :)
   Sizin de dediğiniz gibi canım Nowacım yapılanlar lüfut değil aldıkları paranın hakkıdır. Yapacaklar elbette... SAta sata birşey kalmadı, samanı bile yurt dışından getirttik, işçi ağlar emekli ağlar çiftçi ağlar, ilk okula gidecek çocuğu olan anne ağlar herkes ağlar bu ağlayanları görmez öğrencilerin harçları kaldırıldı zaten parasız olması gereken devlet üniversitelerindeki parayı artık ödemiyorlar diye onların sürekli arkasını sıvazlayacak değilim... O nedenle onların görevi işlerini yapmak elbette Türkiyeyi daha iyi yerlere getirmek.. Onun için o mevkideler onun için seçildiler, bizim görevimiz de yanlış gidenleri görüp protesto hakkımızı kullanmak insanlara anlatmaya çalışmak değil mi ama :)
   Anlayana sivrisinek saaaaaaazzzz, anlamayana davul zurna bile az diyorum başka da birşey demiyorum Nowacım :)
   Müslümanlığı bile kullanabilen insanların daha yapamayacağı hiçbirşey yok bunu düşünsünler.. O yandaş medya haberlerde başbakanımızın ogün hangi camilere bile gittiğini bile son dakika geçecekken Türkiyede olup biten hiçbirşeyi hiçbir zaman yayınlamadı sadece bu hafta değil hiçbir zaman. Bir tane AKP millet vekili de çıkıp yaaaa başbakanım bunlar da haklı olabilirler bile demedi nasıl bir demokrasidir... Nasıl birşeydir bu , nasıl bir korkudur nasıl bir biattır merak ediyorum vallahi..

   Sil